​Сівалки точного висіву

Сівалки пунктирного або точного висіву представлені в двох видах - це механічні та пневматичні. Якщо кваліфікувати сівалки за їх призначенням, то існує кілька їх видів: універсальні і спеціалізовані. Для засіву великої кількості землі - просапні, для теплиць, овочеві, і для невеликих обсягів: механічні та ручні сівалки.

Сівалки точного висіву механічні підходять для посіву таких культур, як: сорго, соя, кукурудза, соняшник, буряка, і інших культур, де повинна дотримуватися рядності кількість насіння на погонний метр, закриття борозни. Добре показали себе сівалки точного висіву при роботі з інноваційними технологіями - нульовий цикл посіву.

Пневматичні сівалки також призначені для висіву кукурудзи, рицини, соняшнику, сорго, сої, конюшини. До переваг пневматичного агрегату, можна віднести недробленого посівного матеріалу, в порівнянні з механічною сівалкою.

Такі агрегати, успішно застосовуються в великих фермерських господарствах, також є моделі для невеликих ділянок землі. Тут їх експлуатація також виправдана, але для таких обсягів випускаються ручні і автоматичні малогабаритні сівалки точного висіву.

За допомогою ручних механічних агрегатів пунктирного висіву, можна сіяти буряк, морква, цибуля, квасоля, кукурудзу та інші овочеві культури. Вони зручні в експлуатації, мають легку вагу, нескладний пристрій і при правильному застосуванні, прослужать довго.

Конструкція сівалок точного висіву

Механічні та пневматичні сівалки мають свої переваги і недоліки. Пневматична система подачі насіння не так вимоглива до розміру насіння, але має значення чистота посівного матеріалу. Механічна ж, навпаки, більш розбірлива саме в величині зернятка. Є деякі похибки в механічній подачі - це забивання отворів в дозуючому диску і відповідно висів декількох насіння в одну точку.

Пневматичні сівалки точного висіву рідше допускають такі огріхи, але вони є.

Основні елементи сівалки:

  • Один або кілька бункерів (банок), в залежності від виду;
  • Висіваючий пристрій;
  • Рама;
  • Маркер;
  • Редуктор туків
  • Редуктор приводів;
  • Вентилятор;
  • Приводне опорне колесо;
  • Електронний модуль управління системою висіву;
  • повітропровід

Сівалки точного висіву пневматичні, завдяки своїй універсальності, можуть працювати з великою кількістю додаткового обладнання. Сюди входять пристосування для обробки грунту і внесення добрив. Також існує обладнання для внесення інсектицидів, гербіцидів, рідких і сухих добрив.

На висіваючий блок встановлюють пристрій для додаткової культивації грунту. Пристосування «Турбоножі» встановлюється на раму сівалки і сприяє попередній обробці грунту. Транспортний візок теж може йти як додаткове обладнання для деяких моделей сівалок точного висіву.

Принцип роботи висіву точного висіву

Робота сівалки пунктирного посіву полягає в нарізуванні борозни або борозен і висівання насіння, з подальшим закладенням борозни і коткування. Насіння лягають на одну глибину і в заданому діапазоні. Плуга регулюють глибину загортання насіння.

Copyright © . All Rights Reserved