​Які колекційні монети слід придбати?

Збір монет може бути не тільки чудовим і пристрасним захопленням, але і стати досить вигідною інвестицією. Якщо ми ставимося до нумізматики повністю як до хобі, то, звичайно, ми можемо придбати колекційні монети від Національного банку України, які нам подобаються. Однак, якщо ми хотіли б, щоб наша колекція з часом мала конкретну цінність на ринку, варто пам’ятати про декілька питань, коли її складаємо. Які монети купити, щоб не тільки радувати око, але й бути гарною капітальною інвестицією?

Що слід пам’ятати колекціонеру монет?

Як ми вже згадували, любитель в основному має повну свободу у виборі монет, які купує. Тим не менше, є кілька моментів, на які варто звернути увагу при покупці монет.

Перший - це, безсумнівно, стан активів. За винятком справді старих і надзвичайно рідкісних екземплярів, не варто купувати монети, які пошкоджені, погано збереглися. Чим гірше виглядає зразок, тим складніше буде знайти покупця згодом, і ціна його, безумовно, буде набагато нижчою порівняно з правильно збереженими монетами. Варто знати, що загальновживана класифікація (також на міжнародному ринку) - це 7-бальна шкала статусу збереження монет. Це стосується всіх зразків монет. Найбільш бажаною умовою є позначена I - монетний двір. Монети в такому стані не мають ознак зносу, їх стан цілий, і вони ніколи не були в обігу як валюта. Наступними рівнями кваліфікації є: II - відмінно, III - дуже красиво, IV - красиво, V - дуже добре, VI - добре і VII - погано. Також добре пам’ятати, що чистка монет не покращує їх стан, навпаки - таким чином ви можете лише додатково знизити їх ринкову вартість.

срібні монети

Другий, не менш важливий аспект - це придбання відомих монет із низьким тиражем. Популярні зразки будуть постійно користуватися великим попитом на нумізматичному ринку, тоді як для більш нішових ми можемо шукати покупця набагато довший час. У свою чергу, невелика кількість даного виду активів збільшує їх унікальність, а отже, і ринкову вартість.

Третім пунктом, який слід врахувати, є вміст дорогоцінних металів у монетах. Найпопулярнішими є золоті, срібні та платинові монети. Очевидно, що чим більший відсоток дорогоцінного металу, тим вища цінність зразка.

Останній аспект, про який варто пам’ятати, - це заповнення послідовних колекцій. Збираючи монети роками, зосереджуючись на заданій темі, в яку поміщаються придбані предмети, ми зможемо створити унікальну колекцію, вартість якої буде оцінюватися на основі цілого, а не лише окремих предметів. Завдяки цьому попит на наші монети буде вищим, і крім того, ми маємо дуже великі шанси перепродати всю колекцію відразу (у випадку непов’язаних предметів нам доведеться шукати безліч різних покупців, і продаж колекції, безумовно, триватиме досить довго).

Copyright © . All Rights Reserved