Що корисно знати про процес лиття під тиском?
Лиття під тиском - це процес, що дозволяє виготовляти із пластику будь-які форми. Він включає в себе впорскування рідкого пластика в спеціальні форми, які надають йому форми. Ця технологія переважно використовується у великосерійному виробництві. Це з тим, що кожного виробленого компонента має бути своя ливарна форма, але це тягне у себе додаткові витрати. Лиття пластмас під тиском використовується багатьма компаніями, але продукція, вироблена Knauf Industries Automotive, має велику довіру, особливо в автомобільному секторі.
Найбільш важливими параметрами у процесі лиття пластмас Київ під тиском є температура та тиск пластику. Досить висока температура забезпечує плавне протягом матеріалу, а високий тиск дозволяє вдавлювати масу у форму. Занадто низька температура пластику робить упорскування неможливим або скрутним. З іншого боку, дуже висока температура може зруйнувати пластик. Те саме стосується і тиску - недостатньо високий тиск упорскування не дозволяє заповнити всю поверхню форми, а занадто високий тиск руйнує форму і призводить до витікання пластику.
Як відбувається лиття пластмас під тиском?
Першим етапом є закриття форми – перед тим, як пластик потрапляє у форму, спеціальний механізм закриває дві частини форми. Потім пластик (наприклад, у вигляді гранул) вводиться в циліндр за допомогою лійки. Потім пластик переходить з агрегатного стану в рідке за відповідної температури і тиску і впорскується у форму. Після плавлення матеріал охолоджується чи нагрівається. Перевагами лиття пластмас під тиском є, перш за все, висока продуктивність та швидкість виготовлення. Тому цей метод часто використовується великими компаніями, наприклад, в автомобільній промисловості.
Машина для лиття під тиском – так називається машина, яка бере участь у процесі лиття під тиском, до якої кріпиться прес-форма. Машина має циліндричну форму та використовується для вдавлювання маси у форму. Серед найбільш популярних моделей – шнекові машини для лиття під тиском. На багатьох заводах раніше використовувалися машини для лиття під тиском зі зворотно-поступальним рухом, але вони ускладнювали отримання рідкого пластика за рівномірної температури. Що стосується ливарних форм, то вони зазвичай складаються з частини, закріпленої на столі машини для лиття під тиском, та рухомої частини.