5 способів як заощадити паливо під час роботи самохідних обприскувачів

Самохідні обприскувачі використовують значну кількість палива. У більшості випадків, агрегати споживають від 5 до 20 літрів палива на гектар за нормальних умов роботи.

Якщо самохідний обприскувач працює понаднормово з великою швидкістю, на горбистих територіях, то вилив палива зростає до 30 л/га. Для більш точного визначення витрат, потрібно враховувати декілька чинників:

  • розмір машини та її потужність;
  • тип його двигуна;
  • режим роботи (швидкість, висота підйому, тип роботи);
  • якість палива та його вартість.

Ефективне використання пального – ключовий фактор для підвищення прибутковості в галузі сільського господарства. Самохідні обприскувачі, як вже зазначалося, використовують значну кількість бензину чи дизелю. Тому важливо знати як заощадити в цьому напрямку. Спеціалісти виділяють декілька способів, які допоможуть економити на горючих речовинах.

  1. Налаштування режиму. Зменшення швидкості руху на невеликій відстані між рядами або зниження рівня робочого тиску в системі обприскування допоможе економити на споживанні пального. 
  2. Стан обладнання. Від того в якому стані знаходиться обприскувач самохідний, залежить зменшення витрат на паливо. До приклад, заміна фільтрів, очищення форсунок, належне змащення рухомих частин зменшують опір, що дозволяє використовувати менше пального. 
  3. Правильне завантаження. Самоходний оприскувач має бути завантаженим рівномірно і не перевищувати допустиму норму.
  4. Використання сучасних технологій. Картографія, системи контролю палива, робочого розчину допоможуть заощадити дизель чи бензин. Наприклад, за допомогою навігації, оператор бачить карту поля і які ділянки вже оброблені, таким чином обприскувач самохідний проїде всього раз по одній і тій же зоні. Контроль за кількістю пального допоможе чітко визначити потрібну кількість бензину/дизелю на завчасно визначену ділянку поля. 
  5. Оптимальна доза робочого розчину. Якщо кількість робочого препарату зменшити на 10%, то можна зекономити на паливі 1-2 літри на гектар. Використовуйте більш концентровані препарати для зменшення обсягу рідини, це збільшить ефективність обробки.

  Самохідні обприскувачі значно збільшують рентабельність для фермерів та фермерських господарств, якщо дотримуватися усіх вищезгаданих рекомендацій. 

Джерело: https://boguslav.ua/produkcziya/samoxodnye-opryskivateli/

Copyright © . All Rights Reserved