Що таке 3D-друк?

 3D-друк, тривимірний друк - ці та подібні терміни використовуються для виготовлення предметів за допомогою 3D-друку.

Витоки цієї техніки сягають 1980-х років і патентування стереолітографії Чарльзом Халлом. 3D-друк базується на адитивному або додатковому методі. Це означає, що об’єкт створюється шар за шаром. Додано більше рівнів, які фактично складають остаточний предмет.

Матеріалами для 3D-друку є в основному пластмаси, а також гума, шоколад, смола, лід, метал. Існують різні типи 3D-принтерів та способи друку. Дві основні з них: - FDM - напіврідкий матеріал наноситься із сопла, який моментально застигає, що дозволяє швидко наносити шари. - SLS - при цьому методі лазер нагріває і зв’язує порошкоподібні частинки даного матеріалу.

Що таке 3d друк? Щоб надрукувати текст на звичайному принтері, вам потрібно створити або вибрати готовий документ і дати підключеному апарату відповідні команди. Те саме стосується 3D-друку. 3D-відбитки створюються на основі комп'ютерних проектів, які матеріалізуються в наступних шарах. Якщо когось цікавить професія 3D-принтера, він повинен зосередитись, серед іншого, на вмінні читати, модифікувати та створювати відповідні моделі для подальшого друку.

Використання 3D-принтера значною мірою пов'язане з медичною промисловістю - з виробництвом простих протезів, друкарських препаратів, кісток або форм для жорсткості переломів замість гіпсу. Тут роздруківкам часто передує тривимірне сканування частин тіла пацієнта та створення дизайну з урахуванням його структури тіла.

Метод 3D-друку також використовується в авіаційній та космічній промисловості (таким чином повільно вирішуючи потребу чекати доставки відповідних деталей із Землі). Послуги 3D-друку також використовуються, наприклад, в архітектурі, завдяки чому можна краще представити візуалізацію проектів.

Крім того, таким чином створюються шаблони, макети, моделі вправ та досліджень, інструменти, обладнання для дому та офісу - можливостей багато. Дрібні предмети можна надрукувати вдома на власному пристрої.

Скільки коштує 3D-друк? Відповідь на це питання залежить від типу принтерів, використовуваних матеріалів та того, що ми хочемо надрукувати. Ціни на пристрої для домашнього використання коливаються від кількох сотень до декількох тисяч злотих. Більш просунуті досягають значно більших сум, кілька десятків тисяч злотих і більше. Вони вкладаються, якщо ви хочете запустити 3D-друкарню або припустити більш комерційне призначення пристроїв.

Copyright © . All Rights Reserved