Токарна обробка нержавіючої сталі з ЧПУ
Поряд із фрезеруванням, токарна обробка є однією з двох основних технологій механічної обробки. Слід відзначити, що токарна обробка київ передбачає відокремлення шару матеріалу від заготовки за допомогою інструменту, зазвичай токарного ножа. За цієї технології заготівля обертається, а інструмент нерухомий.
Токарна обробка - це поєднання обертального руху заготовки та лінійного руху ріжучого інструменту. Рух інструменту зазвичай відбувається вздовж осі заготівлі, що повертається, що дозволяє змінювати її діаметр. Другий поширений випадок - рух перпендикулярно осі обертання, у разі маємо справу зі струганням, тобто. зміною довжини заготівлі. Існує і третій варіант руху інструменту – в обох напрямках одночасно. Потім ми маємо справу з профільним гострінням, яке дозволяє отримувати конуси, бочки та інші криві.
Токарна обробка нержавіючої сталі з ЧПУ
Нержавіючі сталі є особливою групою легованих сталей. Вони розглядаються окремо через їх промислове значення та широкий спектр застосування. Однак токарна обробка нержавіючих сталей може бути проблематичною, особливо аустенітних марок. У таких випадках правильне керування стружкою та ефективна подача охолоджуючої рідини безпосередньо в зону різання мають першорядне значення. Якщо можливо, рекомендується використовувати спеціальні марки нержавіючої сталі з покращеною оброблюваністю, що досягається шляхом додавання відповідних легуючих елементів, таких як сірка або свинець.
Алюміній - найпоширеніший із кольорових металів, що використовуються при токарній обробці з ЧПУ. Як і у випадку з нержавіючої сталі, її популярність обумовлена унікальними властивостями, бажаними конструкторами деталей. Для токарної обробки алюмінію використовуються спеціальні інструменти з низьким опором різання, гострою геометрією та часто полірованою поверхнею леза. Це пов'язано зі схильністю даного матеріалу до налипання на інструмент. Однак правильно підібрані інструменти забезпечують дуже ефективну обробку, оскільки алюміній – це метал із низьким опором різання.